Jak przygotować się do sesji?

Co ze sobą zabrać, jak się ubrać, o czym warto pomyśleć przed sesją?

Najważniejszy jest w tym przypadku czas – to on jest naszym głównym sprzymierzeńcem w tego rodzaju sesji. Najlepszy okres na wykonanie sesji noworodkowej to pierwsze 12-14 dni życia Twojego maluszka. Zaraz po przyjściu na świat dzieci śpią długo i niezwykle mocno, stąd też to idealny czas na pierwszą sesję zdjęciową.  Po upływie tego kluczowego czasu dzieci stają się bardziej ciekawe otaczającego świata i nie usypiają już na tak długo. Termin sesji najlepiej ustalić jeszcze w ciąży. W momencie przyjścia na świat maleństwa ustalamy termin ostateczny.

To szczególny rodzaj zdjęć, który wymaga od nas zaangażowania i stworzenia wyjątkowych warunków naszemu modelowi – możemy być jednak pewni, że w momencie zapewnienia mu wszystkiego czego potrzebuje w tym okresie (ciepła, poczucia bezpieczeństwa, bliskości mamy) odpłaci nam wyjątkową współpracą i pięknymi kadrami. Najlepiej przed  sesją wstrzymać się jakiś czas z karmieniem i usypianiem dziecka, tak aby nakarmiony na miejscu mógł spokojnie i głęboko zasnąć.

Dla maleństwa zapewniamy wszystkie dodatki i stylizacje. Rodzice i starsze rodzeństwo powinni zabrać ze sobą: ubrania w stonowanych kolorach, bez emblematów i nadruków,  białą i czarną koszulkę (koszulę) dla Taty.

Sesja trwa około 3 h. Sesje wykonywane są w naszym studio, w którym do dyspozycji jest przewijak, chusteczki, pieluszki, wygodne miejsce do nakarmienia i przebrania noworodka.

Warto zabrać

mleko

butelka lub pierś mamy

pielęgnacja

rzeczy niezbędne do pielęgnacji maluszka

smoczek

nawet jeśli zazwyczaj nie jest używany, na sesji może okazać się zbawienny

ubrania

ubrania na zmianę dla starszego rodzeństwa jeśli ma być obecne na zdjęciu