Jak przygotować się do sesji?

Co ze sobą zabrać, jak się ubrać, o czym warto pomyśleć zanim staniesz przed obiektywem?

Kiedy rodzinka zjawia się na sesji… to dopiero zaczyna się dziać!  Zwłaszcza gdy członków rodziny jest sporo, a tych najmłodszych – więcej niż rodziców. Dlatego warto się wcześniej odpowiednio przygotować, przemyśleć swoją wizję sesji (jeśli taką macie), porozmawiać o tym ze mną, ustalić co jest najlepszym pomysłem. Jeśli nie masz „pomysłu” na sesję nie martw się – ja już go mam!

Dla dzieci do 1,5 roczku posiadamy w studio komplet ubranek – stylizacji – jeśli jednak zależy wam na zdjęciach w konkretnych ubrankach, warto je zabrać ze sobą. Dla starszych dzieci ubranka zapewniają rodzice.

 

Należy pamiętać aby nie zakładać ubrań z nadrukami, emblematami czy w jaskrawych kolorach. Dobrze prezentują się stroje w klasycznych neutralnych barwach: białe, kremowe, beże, szarości, a także jeansowe ubrania. Jeśli planujesz sesje rodzinne – pamiętaj, żeby ubrania wszystkich członków rodziny współgrały ze sobą. Jednym słowem: jeśli od godziny zastanawiasz się jak przyjść ubrany/ubrana na sesję – włóż jeansy i białą koszulę/bluzkę/ koszulkę. Proste, klasyczne zestawienia prezentują się najlepiej!!

Wybierając się na sesję z maluchem pamiętajmy aby był on wypoczęty, najedzony i szczęśliwy.  Jeśli tylko masz taką możliwość, na sesję umawiaj się w godzinach porannych lub przedpołudniowych, kiedy wszyscy są wypoczęci. Warto uwzględnić rytm dnia malucha przy umawianiu się na sesję. Jeśli dziecko zazwyczaj sypia koło południa, na sesję nie wybierajmy godziny 11, pewnie szybko zacznie marudzić. Lepiej przyjść rano, lub umówić się w godzinach kiedy maluch wstaje z regenerującej drzemki.

Warto zabrać

butelkę z mlekiem

na wypadek, gdyby mama nie wystarczyła

ulubioną zabawkę

pomoże maluchowi poczuć się bezpiecznie

ubrania na zmianę

warto zabrać nawet kilka kompletów

rzeczy do pielęgnacji

pieluchy, chusteczki itp.